Difference between revisions of "3 Zuid-Afrikaanse liederen"

From KCB Library Wiki
Jump to: navigation, search
m
Line 1: Line 1:
''opgedragen aan Diane Legley''<ref>In de autograaf staat te lezen: ''voor Diane(ke)''</ref>
+
''opgedragen aan Diane Legley''<ref>In de autograaf staat te lezen: ''voor Diane(ke)''.</ref>
  
 
Opus 79
 
Opus 79
Line 6: Line 6:
 
*Voor deze liederen gebruikte Legley de gedichten in het Zuid-Afrikaans van de dichteres [https://nl.wikipedia.org/wiki/Elisabeth_Eybers Elisabeth Eybers].
 
*Voor deze liederen gebruikte Legley de gedichten in het Zuid-Afrikaans van de dichteres [https://nl.wikipedia.org/wiki/Elisabeth_Eybers Elisabeth Eybers].
 
*Legley beëindigde dit opus op 6 november 1972 te Koksijde.
 
*Legley beëindigde dit opus op 6 november 1972 te Koksijde.
*Op 12 maart 1973 werden de liederen voor het eerst uitgevoerd in de feestzaal van de muziekacademie van Ieper door sopraan Frida Neels en een onbekende pianist<ref>[[De Roeck]], p.456</ref>.
+
*Op 12 maart 1973 werden de liederen voor het eerst uitgevoerd in de feestzaal van de muziekacademie van Ieper door sopraan Frida Neels en een onbekende pianist.<ref>[[De Roeck]], p.456.</ref>
  
 
== Muziek ==
 
== Muziek ==
*Bezetting: sopraan en piano
+
*bezetting: sopraan en piano
*Duur: ca. 12'
+
*duur: ca. 12'
  
 
=== Onderdelen ===
 
=== Onderdelen ===
Line 27: Line 27:
  
 
== Bronnen ==
 
== Bronnen ==
*autograaf: '''Koninklijk Conservatorium Brussel''' ''(B-Bc)'', plaatsnummer '''BV-03-4043'''
+
*autograaf: '''Koninklijk Conservatorium Brussel''' ''(B-Bc)'', plaatsnummer [http://catalog.b-bc.org/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=95391 '''BV-03-4043''']
 
*kopie van autografe eerste versie: '''Koninklijk Conservatorium Brussel''' ''(B-Bc)'', zonder plaatsnummer (archief Legley)
 
*kopie van autografe eerste versie: '''Koninklijk Conservatorium Brussel''' ''(B-Bc)'', zonder plaatsnummer (archief Legley)
  

Revision as of 22:43, 9 February 2016

opgedragen aan Diane Legley[1]

Opus 79

Algemeen

  • Voor deze liederen gebruikte Legley de gedichten in het Zuid-Afrikaans van de dichteres Elisabeth Eybers.
  • Legley beëindigde dit opus op 6 november 1972 te Koksijde.
  • Op 12 maart 1973 werden de liederen voor het eerst uitgevoerd in de feestzaal van de muziekacademie van Ieper door sopraan Frida Neels en een onbekende pianist.[2]

Muziek

  • bezetting: sopraan en piano
  • duur: ca. 12'

Onderdelen

  • I. Die eerste nag
    • tekstincipit: Hoe veilig en stil is mij kindjie se slaap
    • tempo: Quasi adagio
    • maatsoort: 2/4
  • II. Circe
    • tekstincipit: Luister jij nog?
    • tempo: Tempo ad libitum - Andante, quasi lento
    • maatsoort: 6/8
  • III. Verhaal
    • tekstincipit: 'n Vrouw het stil geword van baie wag
    • tempo: Poco adagio
    • maatsoort: 3/4

Bronnen

  • autograaf: Koninklijk Conservatorium Brussel (B-Bc), plaatsnummer BV-03-4043
  • kopie van autografe eerste versie: Koninklijk Conservatorium Brussel (B-Bc), zonder plaatsnummer (archief Legley)

Voetnoten

  1. In de autograaf staat te lezen: voor Diane(ke).
  2. De Roeck, p.456.