Difference between revisions of "Vroege werken"
| Line 14: | Line 14: | ||
**'''Pianosuite :''' <Kleine Pianomuziek> | **'''Pianosuite :''' <Kleine Pianomuziek> | ||
*Als we de werken waarvan we het opusnummer met absolute zekerheid kennen, uitsluiten, houden we de opusnummers 1, 2, 3, 4, 8 en 9 over. | *Als we de werken waarvan we het opusnummer met absolute zekerheid kennen, uitsluiten, houden we de opusnummers 1, 2, 3, 4, 8 en 9 over. | ||
| − | *Aan opus 2 en 3 kunnen we, steunend op de catalogus van SABAM, de [[3 liederen]] en de [[kleine suite voor piano|pianosuite]] toekennen (zie voor verdere bespreking de respectievelijke werken). | + | *Aan opus 2 en 3 kunnen we, steunend op de catalogus van SABAM, de [[3 Liederen|3 liederen]] en de [[kleine suite voor piano|pianosuite]] toekennen (zie voor verdere bespreking de respectievelijke werken). |
* | * | ||
**1: appassionato | **1: appassionato | ||
Revision as of 16:23, 3 June 2016
Opera 1 tot 13
- De oudste oeuvrelijst van Legley treffen we aan in een krantenartikel[1] uit 1943. In deze lijst worden deze werken genoemd:
- drie liederen voor sopraan
- Snarenkwartet [=opus 5]
- Trio voor Hobo, Klarinet en Fagot [=opus 11]
- Sonate voor Alto en Piano [=opus 13]
- Appassionato voor alto
- Elegisch lied voor Alto [=opus 7]
- Suite voor Alto en Piano [=opus 12][2]
- Symphonische variaties op een oud vlaamsch lied [=opus 6]
- Symphonie [=opus 10]
- <Ulixes' Voorbijvaart>
- <De Arbeid>
- Pianosuite : <Kleine Pianomuziek>
- Als we de werken waarvan we het opusnummer met absolute zekerheid kennen, uitsluiten, houden we de opusnummers 1, 2, 3, 4, 8 en 9 over.
- Aan opus 2 en 3 kunnen we, steunend op de catalogus van SABAM, de 3 liederen en de pianosuite toekennen (zie voor verdere bespreking de respectievelijke werken).
-
- 1: appassionato
- 4: ?
- 8-9: De arbeid?
- Ulixes' voorbijvaart kreeg geen opusnummer.<waar staat dat?>
- Verschillende opusnummeringen...
Opus 31
- Ballade? Aangegeven bij SABAM op dezelfde dag.
Voetnoten
- ↑ Anoniem: De Stad Ieper en hare Muziekakademie andermaal aan de eer in Het Ypersche van 26 november 1943.
- ↑ Wij zijn ervan overtuigd dat hiermee de sonate voor viool en piano bedoeld wordt, die heette oorspronkelijk ook suite, mogelijk werd ze aanvankelijk voor altviool geconcipieerd.