Difference between revisions of "9 Aforismes"
m |
m |
||
| Line 7: | Line 7: | ||
== Muziek == | == Muziek == | ||
| − | *bezetting: koperkwintet | + | *bezetting: koperkwintet<ref>2 trompetten, hoorn, trombone en tuba.</ref> |
*duur: ca. 10'30"<ref>Berekend op basis van de metronoomcijfers in de kopie van Legley's autograaf (die cijfers zijn in Legley's handschrift).</ref> | *duur: ca. 10'30"<ref>Berekend op basis van de metronoomcijfers in de kopie van Legley's autograaf (die cijfers zijn in Legley's handschrift).</ref> | ||
Revision as of 12:09, 27 September 2016
Opus 65
Contents
Algemeen
- Legley componeerde deze aforismes in de maanden maart en april van het jaar 1966.
- Het werk werd éénmaal uitgevoerd, notities op de partituur doen uitschijnen dat het gebruikt werd als muziek bij een film of een televisieprogramma.
- Legley trok dit werk terug. Zijn zoon noteert: "Vader schrijft: werd 1 keer opgevoerd, katastroof: moet weg. Ik zal dit toch nazien!" [1]
Muziek
Onderdelen
- I. Religioso
- II. Vivace
- maatsoort: 5/8
- III. Andante - Moderato
- maatsoort: 4/4
- IV. Scherzando
- maatsoort: 2/4
- V. Religioso
- tempo: Adagio
- maatsoort: 4/4
- VI. Fugatissimo
- tempo: Moderato
- maatsoort: 3/4
- VII. Grazioso
- maatsoort: 6/8
- VIII. Vivo e leggiero
- maatsoort: 2/4
- IX. Religioso
- tempo: Andante
- maatsoort: 2/4
Bronnen
- kopie van autograaf: Muziekbibliotheek van het voormalige NIR, plaatsnummer KAMER 1364
- handgeschreven partijen: Muziekbibliotheek van het voormalige NIR, plaatsnummer KAMER 1364
Voetnoten
- ↑ Walter Legley: Vader: resterende werken, notities in het archief van Legley in de bibliotheek van het Koninklijk Conservatorium Brussel.
- ↑ 2 trompetten, hoorn, trombone en tuba.
- ↑ Berekend op basis van de metronoomcijfers in de kopie van Legley's autograaf (die cijfers zijn in Legley's handschrift).