Difference between revisions of "Concerto voor cello en orkest"

From KCB Library Wiki
Jump to: navigation, search
m
Line 4: Line 4:
  
 
== Algemeen ==
 
== Algemeen ==
*Legley werkte aan dit concerto tusssen 6 maart 1983<ref>Deze datum is te lezen op p.3 van de autograaf.</ref> en april 1984 te Koksijde<ref>Deze datum staat vermeld op de laatste bladzijde van Legley's pianoreductie, het werk werd in ieder geval op 7 mei 1984 gedeponeerd bij SABAM (zie stempel op de laatste bladzijde van de autograaf).</ref><ref>[[De Roeck]], p.524, geeft 22 oktober 1984 als datum, wat vermoedelijk een vergissing is.</ref>.
+
*Legley werkte aan dit concerto tusssen 6 maart 1983<ref>Deze datum is te lezen op p.3 van de autograaf.</ref> en april 1984<ref>Deze datum staat vermeld op de laatste bladzijde van Legley's pianoreductie, het werk werd in ieder geval op 7 mei 1984 gedeponeerd bij SABAM (zie stempel op de laatste bladzijde van de autograaf).</ref><ref>[[De Roeck]], p.524, geeft 22 oktober 1984 als datum, wat vermoedelijk een vergissing is.</ref> te Koksijde.
*Het concerto werd voor het eerste uitgevoerd op 22 juni 1985 in de concertstudio van de BRT te Brussel door Roel Dieltiens en het BRT-Filharmonisch Orkest onder leiding van Avi Ostrowsky<ref>[[De Roeck]], p.524.</ref>.
+
*Het concerto werd voor het eerste uitgevoerd op 22 juni 1985 in de concertstudio van de BRT te Brussel door Roel Dieltiens en het BRT-Filharmonisch Orkest onder leiding van Avi Ostrowsky.<ref>[[De Roeck]], p.524.</ref>
  
 
== Muziek ==
 
== Muziek ==
Line 21: Line 21:
 
**maatsoort: '''4/4''' en '''6/8'''
 
**maatsoort: '''4/4''' en '''6/8'''
  
*III. Finale (3x3x3x3)<ref>Het is niet volledig duidelijk wat deze aanduiding exact betekent.</ref>
+
*III. Finale (3x3x3x3)<ref>Het is niet duidelijk wat deze aanduiding exact betekent.</ref>
 
**tempo: Allegro molto vivace
 
**tempo: Allegro molto vivace
 
**maatsoort: '''9/8'''
 
**maatsoort: '''9/8'''
  
 
== Bronnen ==
 
== Bronnen ==
*autograaf: '''Koninklijk Conservatorium Brussel''' ''(B-Bc)'', plaatsnummer '''BV-03-4062-onderdeel-1'''
+
*autograaf: '''Koninklijk Conservatorium Brussel''' ''(B-Bc)'', plaatsnummer [http://catalog.b-bc.org/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=95411 '''BV-03-4062 onderdeel-1''']
*autografe reductie:  '''Koninklijk Conservatorium Brussel''' ''(B-Bc)'', plaatsnummer '''BV-03-4062-onderdeel-2'''
+
*autografe reductie:  '''Koninklijk Conservatorium Brussel''' ''(B-Bc)'', plaatsnummer [http://catalog.b-bc.org/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=95411 '''BV-03-4062 onderdeel-2''']
  
 
==Voetnoten==
 
==Voetnoten==

Revision as of 11:13, 10 February 2016

opgedragen aan Roel Dieltiens

Opus 102

Algemeen

  • Legley werkte aan dit concerto tusssen 6 maart 1983[1] en april 1984[2][3] te Koksijde.
  • Het concerto werd voor het eerste uitgevoerd op 22 juni 1985 in de concertstudio van de BRT te Brussel door Roel Dieltiens en het BRT-Filharmonisch Orkest onder leiding van Avi Ostrowsky.[4]

Muziek

  • bezetting:
    • cello solo
    • symfonisch orkest (2 fluiten, 2 hobo's, 2 klarinetten, 2 fagotten, 2 hoorns, 2 trompetten, trombone, pauken en strijkers)
  • duur: ca. 23'

Onderdelen

  • I. Allegro commodo
    • maatsoort: 4/4
  • II. Zeng[5]
    • tempo: Quasi adagio
    • maatsoort: 4/4 en 6/8
  • III. Finale (3x3x3x3)[6]
    • tempo: Allegro molto vivace
    • maatsoort: 9/8

Bronnen

Voetnoten

  1. Deze datum is te lezen op p.3 van de autograaf.
  2. Deze datum staat vermeld op de laatste bladzijde van Legley's pianoreductie, het werk werd in ieder geval op 7 mei 1984 gedeponeerd bij SABAM (zie stempel op de laatste bladzijde van de autograaf).
  3. De Roeck, p.524, geeft 22 oktober 1984 als datum, wat vermoedelijk een vergissing is.
  4. De Roeck, p.524.
  5. Deze beweging verwerkt het zevende lied uit de cyclus Zeng.
  6. Het is niet duidelijk wat deze aanduiding exact betekent.